Kule vinç sürücüsü


Project Description
  • 0
  • 26/01/2021

Kule vinç sürücüsü (inverter) nedir?

Yük taşıma makinaları için özelde kaldırma ve indirme hareketi, genelde x ve y eksenleri için taşıma hareketi sağlayan, devamlı çalışma hareketi ve salınımlı yükler için spesifik makrolarla desteklenmiş, aşırı yüklenme ve dalgalı elektrik enerjisine mukavemet için dayanıklı, en üst seviye güvenlik tedbirleri ile donatılmış hız kontrol cihazlarına “vinç sürücüsü” denir.
Vinç sürücüleri (kanca motoru) muhakkak mekanik fren balataları ve frenleme dirençleri ile desteklenebilecek donanıma sahip olmak zorundadır. Rejeneratif güç üniteleri ve en düşük harmonik kirliliği vinçler için hayati öneme sahiptir.

Vinçler, ekonomik ve aynı zamanda verimli ve hassas kontrol gerektirir . Güvenlik nedenleriyle birçok hız kontrol cihazı üreticisi vinçler için sürücü geliştirmemektedir.  Zorluklar şunlardır: döngü sürelerini en aza indirmek, mekanik yıpranmayı azaltmak ve sorunsuz çalışmayı sağlamak. Basitlik ve güvenilirlik ,diğer 3.parti mekanik unsurlarla kollektif çalışabilme yetisi, ve yükü aşağıya salma riskleri.

Güvenlik ve performans

Günümüzde vinç üreticileri ve son kullanıcılar, güçlü dahili vinç kontrol uygulamalarına sahip hız kontrol cihazlarına dayanan çeşitli yeni kontrol stratejileri uygulama yeteneğine sahiptir. Kontrol stratejilerinde en iyi seçimi yapmak, hem güvenlik hem de kontrol operasyonları için önemli avantajlar sağlayabilir.